Kome je potrebna detoksikacija organizma?
Teški metali se nalaze u našoj hrani, vazduhu, kozmetici, pa čak i u nekim zubnim pastama, ali malo ljudi zna za njih kao i za posledice koje oni izazivaju. Neki od ovih metala su opasni za naš organizam i svi smo im izloženi na ovaj ili onaj način njihovom negativnom uticaju.
Visok nivo nekih teških metala kao što su živa, olovo i arsen mogu izazvati razne simptome – oštećenje nerava, bol, mučninu, povraćanje, glavobolje, umor, otkazivanje štitne žlezde, pa čak i otkazivanje bubrega, kao i kancer.
Živa nije samo neurotoksin već je najštetniji i najotrovniji metal po zdravlje čoveka u našem okruženju. Ona čini ostale teške metale još štetnijim. Ona blokira sposobnost našeg organizma da proizvodi zaštitne materije, tj. blokira zaštitne mehanizme našeg organizma da se bore protiv toksina i obave detoksikaciju na prirodan način!
Mi smo od samog rođenja izloženi uticaju žive i teških metala, prvo u majčinoj utrobi, a kasnije preko vode koju pijemo, vazduha koji udišemo zbog aluminijuma i drugih metala. Primamo vakcine koje sadrže dodatke poput žive i aluminijuma koji se ubrizgavaju u nas i našu decu.
Živa nije samo neurotoksin već je i destabilizator hormona. Imitira estrogen i blokira njegovo vezivanje. Mnogi od teških metala imitiraće ostale važne elemente: kalcijum, magnezijum, kalijum i druge, i tako sprečavati njihovo usvajanje. Znači, nedostatak minerala u našem organizmu i problemi sa telesnim funkcijama rezultat su nemogućnosti apsorbovanja hranljivih materija. Razlog za to je što teški metali koji onemogućavaju sposobnost našeg organizma da pravilno funkcioniše.
Sistemi organizma koje živa truje:
- centralni nervni sistem
- imuni sistem
- endokrinološki sistem
- gastrointestinalni sistem
- kardiovaskularni sistem
- neurološki sistem
- psihološki sistem
- reproduktivni sistem
Istraživanja o bolestima kao posledici trovanja teškim metalima (više o tome u video koji sledi):
- kardiovaskularne bolesti (cezijum i toksini iz okruženja)
- hronična bolest pluća (kadmijum, olovo, živa, hrom)
- autizam kod dece (živa i aluminijum)
- dijabetes (toksini iz okruženja)
- zdravlje kostiju (stroncijum)
- osteoporoza (olovo)
- kancer (toksini iz okruženja)
- zdravlje creva (teški metali i glifosat)
- fibromijalgija (toksini iz okruženja)
- lupus (toksini iz okruženja)
- hipertenzija (toksini iz okruženja)
- gojaznost (toksini iz okruženja)
- zdravlje očiju (glaukom toksini iz okruženja)
- osteoartritis (toksini iz okruženja)
- Parkinsonova bolest (toksini iz okruženja)
- poremećaj funkcija štitne žlezde (toksini iz okruženja)
Pogledajte sledeći video u kome se govori o 16-ogodišnjim istraživanjima o uticaju teških metala na ljudski organizam.
Dakle, odgovor na pitanje u naslovu je, da svako treba da očisti organizam od toksina i teških metala. Baš kao kad čistimo stan, kuću ili kada menjamo ulje u automobilu. Svi bismo trebali da se brinemo o svom organizmu i da ga oslobodimo od teških metala i toksina.
Sa druge strane, nikada se ne možemo potpuno i dovoljno očistiti, jer smo, isto tako svakodnevno izloženi toksinima iz okoline, teškim metalima, glifosatu i svemu ostalom. Ali zato treba redovno primenjivati sistemsku detoksikaciju. I to je jedna od stvari koju možemo učiniti da bismo se osećali dobro: da ove materije izbacimo iz organizma i iz organa gde su one nataložene!
PROČITAJTE VIŠE još danas o sasvim prirodnom (uz to veganskom, non-GMO) proizvodu Clean Slate (ovde) i počnite da sistemski čistite organizam od svih toksina i teških metala kojima smo stalno izloženi.
Kontaktirajte nas za dodatne informacije: